Kas yra asmenybės brendo režisūra?

Gintarė Joteikaitė

11/18/2023

woman holding camera standing near people
woman holding camera standing near people

Viena iš tikėtinai ateityje atsirasiančių profesinių veiklų yra asmenybės brendo režisūra ir prodiusavimas. Prielaidas tokiai profesinei veiklai atsirasti kuria asmenybės aplink save buriamos bendruomenės ir įtakos lauko jame svarbos plėtimasis. Yra numatoma, jog ateityje įtakingas asmenybes lydės ištisos scenaristų, režisierių ir prodiuserių komandos, kurios kurs asmenybės komunikacijos produktus, primenančius gyvą filmą ar serialą.


Pastaruoju metu mano vidinio įkvėpimo žvilgsnis vis labiau krypsta į pažangios, autentiškos asmenybės ir jos komunikacijos režisūros pusę. Socialinio darbo ir filologijos studijos, patirtis įvairiuose ūkio sektoriuose suteikė aiškumą ir matymą, kokie skirtingi socialiniai žaidimai ir siužetai vyksta pasaulyje. Įvairių psichologinės krypties ir konsultavimo įrankių įvaldymas išmokė mane geriau suprasti žmones, jų veiksmų ir pasirinkimų priežastis. Prisilietimas prie grupės valdymo studijų ir konsteliacijų tyrinėjimų leido pamatyti, kaip veikėjai išsidėsto socialinio veiksmo ir tarpusavio sąveikos lauke. Gausybės įvairių asmenybių ir jų saviraiškos būdų bei to pasekoje kylančio komunikacinio atoveiksmio stebėjimas, grįžtamasis ryšys išoriniame pasaulyje skatina mane ieškoti giluminių priežasties ir pasekmės ryšių. Ateinantys suvokimai kelia manyje vis didesnę aistrą ir žavėjimąsi. Norą analizuoti, nerti dar giliau. O vėliau - struktūruoti ir dėlioti konceptus.

Ateities tendencijas tyrinėjančių mokslininkų prielaidos vis garsiau kalba, jog vienas reikalingiausių ateities įgūdžių - TAPTI IR BŪTI ŽINOMU. Tad režisūros sąvoka jau dabar pasiekė ir kuo toliau tuo labiau plėsis į asmenybės formavimo ir komunikacijos lauką. Žmogaus gyvenimas vis labiau tampa gyvu, kūną ir kraują turinčiu meno kūriniu, kurį galima paliesti, kuris kelia stiprius jausmus ir kuris yra žymiai skanesnis, patrauklesnis nei fantastiniai kūriniai ar TV serialai. Būdai paliesti šią nuolat stebimą asmenybę-kūrinį yra įvairūs: gyva sąveika, nuotraukos, filmuota medžiaga, garso įrašai, tekstai, įvairi kūrybinė asmenybės saviraiška ir iš jos gimę intelektiniai kūriniai. Ir pats bendradarbiavimo ir bendrakūrybos su stebima asmenybe troškimas taip pat tampa dalimi šio žavėjimosi ir noro būti arčiau.

Vienas gražiausių man asmeniškai tokio santykio tarp režisieriaus bei save ir savo kūrybą pozicionuojančios asmenybės pavyzdžių - ukrainiečių Alano Badoevo ir Max Barskix tandemas. Režisierius ir atlikėjas jame yra visiškai lygiaverčiame santykyje, kur režisierius įsijaučia visa siela, įgalina ir iškelia į paviršių visą atlikėjo potencialą, pasitelkęs visus įmanomus įrankius. Tuo pačiu paliekama visiška laisvė atlikėjo asmenybei laisvai kvėpuoti, formuoti savo kelią. Atlikėjas turi tai, ką nori pasakyti, režisierius žino, kaip tai galima galingai perteikti ir dar labiau atrakina atlikėjo vidines stiprybes. Abu vienodai stipriai įsijautę į kūrybinį procesą, kas energetiškai įelektrina visą lauką ir perduoda kokybišką energijos impulsą į galutinio rezultato klientus.


Būtent tokiomis partnerystėmis tarp asmenybės režisieriaus ir asmenybės jau pačiu artimiausiu metu persismelks visos veiklų sritys. Žmonės pavargs nuo aiškiai nuspėjamo socialinių tinklų marketingo, brukamo nesibaigiančių reklamų šlamšto, kalbančių ekrane protingų galvų nušlifuotais popieriniais veidais ir jų savireprezentavimo lozungų. Ir tuomet asmenybės bus priverstos pasiūlyti kažką visiškai naujo. Ir tikro.