Svajonių darbas laukia

Kelionė svajonių darbo link gali būti jaudinanti ir sudėtinga, ypač jauniems studentams, pradedantiems dirbti, arba asmenims, svarstantiems apie karjeros pokyčius. Čia pateiksime praktiškus žingsnius bei patarimus, kuriais vadovaujantis padidinsite tikimybę gauti savo svajonių darbą.

Emilija Kotryna Trunovaitė

12/21/2023

Do Something Great neon sign
Do Something Great neon sign

1 žingsnis: savianalizė ir tikslų nustatymas

Prieš pradėdami ieškoti darbo, skirkite laiko apmąstyti savo įgūdžius, pomėgius ir ilgalaikius karjeros tikslus. Apibrėžkite, ką jums reiškia sėkmė, ir nustatykite sritis ar pareigybes, kurios atitinka jūsų sėkmės viziją. Toks visapusis savęs pažinimas, karjeros ir siekių suderinimas taps darbo paieškos strategijos pagrindu. Užtrukite šiame žingsnyje tiek, kiek tik reikės, nes jis turbūt pats svarbiausias. Taip pat nepamirškite, jog turime būti sąžiningi prieš save – tik taip išgirsime ir priimsime sprendimus vedini širdies, vidaus, o ne įvairių išorinių įtakų (šeimos, draugų, mokytojų, vedlių komentarai, troškimai ar įsitikinimai apie prabangą ir pan.).

2 žingsnis: tvirtos pozicijos internete užtikrinimas

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje darbdaviai, prieš priimdami sprendimus dėl įdarbinimo, dažnai tikrina internetines paskyras. Pirmiausia, sukurkite „LinkedIn" profilį, kuriame būtų akcentuojami jūsų pasiekimai, patirtis ir įgūdžiai. Tai bus jūsų vizitinė kortelė bet kokioje situacijoje ar tinklaveikos renginyje, draugų susibūrimuose – galimybės akiratyje gali atsidurti bet kada, tad verta jomis pasinaudoti. Apsvarstykite galimybę pristatyti savo portfolio (kūrybinėms pozicijoms) arba projektus, susijusius su jus dominančia sritimi. Galite tai įgyvendinti sukurdami asmeninę svetainę ir palikdami „Linkedin“ profilyje nuorodas. Taip pat labai svarbu, kad sutvarkytumėte kitas savo socialinės medijos paskyras. Taip jums pavyks sukurti ir palaikyti patrauklų ir nuoseklų įvaizdį visose platformose.

3 žingsnis: gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas

Parenkite išsamų gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką, kuriuose būtų atsižvelgta į darbo, į kurį pretenduojate, reikalavimus. Pabrėžkite savo reikšmingą patirtį, įgūdžius ir rezultatus. Naudokite veiksmažodžius („Aš atlikau...“, „Tikrinau“, „Buvau atsakingas (-a) už...“) ir kiekybinius duomenis (procentus, statistiką), kad jūsų darbas būtų lengviau suprantamas, apčiuopiamas, pamatuojamas. Suasmeninkite kiekvieną paraišką, kad parodytumėte darbdaviams, jog atlikote namų darbus ir nuoširdžiai domitės jų įmone. Labai svarbu, jog rašydami gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką išlaikytumėte balansą tarp konkretumo ir išsamumo, kiek įmanoma atskleistumėte savo asmenybę ir nesinaudotumėte šablonais. Nebandykite meluoti, nes ilgalaikėje perspektyvoje apsigausite tiktai patys ir vienaip ar kitaip tiesa išaiškės. Būkite savimi.

4 žingsnis: tinklaveika (angl. networking)

Darbo paieškos procese tinklaveika yra galinga priemonė. Dalyvaukite norimos srities renginiuose, karjeros mugėse, kad užmegztumėte ryšius su savo srities profesionalais. Naudokitės internetinėmis platformomis, pavyzdžiui, „LinkedIn", „Facebook“, kad prisijungtumėte prie savo srities grupių ir įsitrauktumėte į įvairias diskusijas, būtumėte pastebėti. Bendravimas su specialistais gali suteikti vertingų žinių, mentorystės galimybių ir net darbo rekomendacijų.

5 žingsnis: įgykite praktinės patirties

Nesvarbu, ar studijuojate, ar keičiate profesiją, labai svarbu įgyti praktinės patirties pasirinktoje srityje. Apsvarstykite galimybę atlikti praktiką, dirbti ne visą darbo dieną, savanoriauti ar dirbti laisvai samdomą darbą, kad įgytumėte tvirtą pagrindą ir pademonstruotumėte savo įgūdžius potencialiems darbdaviams. Darbo rinkoje, kurioje vyrauja konkurencija, tikra patirtis yra pagrindinis pranašumas.

6 žingsnis: tobulėkite ir lavinkite savo įgūdžius

Nuolatinis mokymasis yra labai svarbus karjeros augimui. Išsirinkite įgūdžius, kurie yra paklausūs jūsų industrijoje, ir investuokite laiko į jų tobulinimą. Universiteto, profesinių mokyklų, kolegijų programos, internetiniai kursai, seminarai gali pagerinti jūsų įgūdžius ir užtikrinti didesnį jūsų patrauklumą darbdaviams. Tai, kas aktualu minėkite gyvenimo aprašyme, ir yra tikimybė, jog apie tai klausimą galite išgirsti ir darbo pokalbiuose. Nuolat tobulėdami būsite tikrai įdomesni pašnekovai ir specialistai.

7 žingsnis: pasiruoškite pokalbiams

Kai jau gausite galimybę dalyvauti pokalbiuose, svarbiausia yra pasiruošti. Išanalizuokite įmonę, supraskite jos vertybes ir kultūrą ir nusiteikite atsakyti į dažniausiai pasitaikančius pokalbio klausimus. Pasipraktikuokite atsakymus su draugu ar šeimos nariu, kad įgytumėte pasitikėjimo savimi. Be to, pasiruoškite klausimus, kuriuos užduosite atrankos vykdytojui, kad parodytumėte, jog nuoširdžiai domitės pareigomis ir įmone.

Ieškant darbo, tiek studentui, besiruošiančiam pradėti dirbti, tiek asmeniui, svarstančiam apie karjeros pokyčius, reikalingas savęs pažinimo, kruopštaus planavimo ir nuolatinio tobulėjimo kompleksas. Laikydamasis (-i) šių praktinių žingsnių, tikėtina, jog tapsi itin tinkamu (-a) kandidatu (-e) ir padidinsi tikimybę gauti trokštamą darbo vietą. Linkime susitelkti, būti atkakliems ir tikėti savimi. Tikrai viskas įmanoma, kai labai norime! Linkime didžiausios sėkmės, o jei prireiktų pagalbos – rašykit, kreipkitės, dalyvaukit renginiuose ir asmeninėse konsultacijose.

Nuoširdžiai
Karjeros palydovų komanda